#PBCHOOPS Alumni Page

In College

Javier Betts (Palm Beach Central) C/O 2015
Minnesota Intercollegiate Athletic Conference
Division: 3
IVAN CANETE (GRANDVIEW PREP)
Region 8
Division: NJCAA I
Austin Evans (Dwyer)
The Sun Conference
Division: NAIA II
Jalen Huff (Dwyer) C/O 2015
Wolverine–Hoosier Athletic Conference
Division: NAIA II
AARON HORNE (LAKE WORTH)
Region 8
Division: NJCAA I
Tommie Luke (Dwyer)
The Sun Conference
Division: NAIA II
Joel James (Dwyer) C/O 2012
ACC
Division: 1
Jihadu Brunner-Brown (Seminole Ridge) C/O 2016
Region 8
Division: NJCAA I
Erna Normil (Lake Worth) C/O 2016
Region 8
Division: NJCAA I
Farad Cobb (Summit Christian) C/O 2012
The American
Division: 1
Charlotte Craig (Saint Andrew's) C/O 2016
MAC
Division: 1
Kiara Meeks (Lake Worth) C/O 2016
Region 8
Division: NJCAA I
Laquincy Rideau (Ely) C/O 2015
Big South
Division: 1
Shawn Occeus (Grandview Prep) C/O 2016
CAA
Division: 1
Lorenzo Hands (Twin Lakes)
ACC
Division: 1
Addison Smith (Santaluces)
Mid-South Conference
Division: NAIA I
Vionise Pierre-Louis (Grandview Prep)
Big 12
Division: 1
Scottie Barnes (Montverde)
ACC
Division: 1
David Noel (Boynton Beach)
The American
Division: 1
Neydja Petithomme (Grandview Prep)
ACC
Division: 1
Anthony Polite (St Andrew's)
ACC
Division: 1
Eddie Shannon (Cardinal Newman)
SEC
Division: 1
Justin Heller (West Boca)
ACC
Division: 1
Rodney Dobard (Atlantic)
ACC
Division: 1
Alonzo Gee (Dwyer) C/O 2005
SEC
Division: 1
Louis Graham (Palm Beach Lakes)
Sun Belt
Division: 1
Ben Lubarsky (Benjamin)
Patriot League
Division: 1
Ramon Galloway (Dwyer)
A-10
Division: 1
Anthony Marshall (Lake Worth)
Sun Belt
Division: 1
Dante Moses (Inlet Grove)
Big South
Division: 1
Jon Octeus (Royal Palm Beach)
Mountain West
Division: 1
Zack Bavosa (Atlantic Christian) C/O 2016
North Star Athletic Association
Division: NAIA II
Myles Samuels (Wellington)
Great Lakes Valley Conference
Division: 2
Greg Louis (Dwyer)
Ivy League
Division: 1
Ivan Canete (Grandview Prep)
Southland
Division: 1
Sheldon Edwards (Palm Beach Lakes)
Horizon League
Division: 1
Bobby Hain (Jupiter)
Horizon League
Division: 1
Isaiah Hobbs (Lake Worth Christian) c/o 2014
Big 12
Division: 1
GianCarlo Rosado (Palm Beach Lakes)
Conference USA
Division: 1
Kevin Crescenzi (Benjamin)
Ivy League
Division: 1
Jacob Schner (Grandview Prep) C/O 2016
Sunshine State Conference
Division: 2
Jonathan Philistin (Wellington)
Sunshine State Conference
Division: 2
Brandon Williams (Summit Christian)
Southland
Division: 1
Kenneth Nwachukwu (Grandview Prep) C/O 2016
Sunshine State Conference
Division: 2
Ryan Moore (Royal Palm Beach)
Sunshine State Conference
Division: 2
Abdul Dial (Cardinal Newman) C/O 2015
Big East
Division: 1
Juwan Frazier (Grandview Prep) C/O 2016
Sunshine State Conference
Division: 2
Jack Scott (Dwyer)
Sunshine State Conference
Division: 2
John Collins (Cardinal Newman) C/O 2015
ACC
Division: 1
Jamal Palmer (Grandview Prep) C/O 2015
Sunshine State Conference
Division: 2
Marshall Riddle (Royal Palm Beach) C/O 2014
Sunshine State Conference
Division: 2
Storm Bureau (Lake Worth) c/o 2014
Mid-America Intercollegiate Athletics Association
Division: 2
Trent Frazier - Wellington
Big Ten
Division: 1
Jules Jasmin (Royal Palm Beach) C/O 2017
Sunshine State Conference
Division: 2
Jordan Coblin (Grandview Prep) C/O 2015
The Summit
Division: 1
Leonard Thorpe (Royal Palm Beach)
Big South
Division: 1
David Cruz (Atlantic Christian) C/O 2016
Sunshine State Conference
Division: 2
Alex Dieudonne (Wellington) C/O 2016
Peach Belt Conference
Division: 2
Matthew Schner (Grandview Prep)
University Athletic Association
Division: 3
Bakari Warthen (Dwyer) C/O 2015
Sunshine State Conference
Division: 2
Christoff Nairn (Suncoast) C/O 2016
Peach Belt Conference
Division: 2
Jeantal Cylla (Lake Worth) C/O 2015
CAA
Division: 1
Justin Nichelson (Santaluces)
Conference Carolinas
Division: 2
Kristen Rampersad (Grandview Prep) C/O 2016
Southern Athletic Association
Division: 3
Darron Johnson (Spanish River)

Division: NJCAA I
Jason Saintizaire (Park Vista)
Conference Carolinas
Division: 2
Aaron Horne (Lake Worth) C/O 2014
Atlantic Sun
Division: 1
Daquan Wyatt

Division: NJCAA I
Kamil Williams (Park Vista)
Conference Carolinas
Division: 2
TRAVIS WEATHERINGTON (ROYAL PALM BEACH)
Region 8
Division: NJCAA I
Lavorris Givins

Division: NJCAA I
Jeremy Golson (Cardinal Newman)
Gulf South Conference
Division: 2
Carly Epstein (Palm Beach Gardens) C/O 2016
Region 8
Division: NJCAA I
Mike Amius (Santaluces)
Southern
Division: 1
Miles Coleman (Dwyer)
Atlantic Sun
Division: 1
Kayla Brown (Palm Beach Gardens) C/O 2016
Region 8
Division: NJCAA I
Maxx Bleacher (West Boca Raton) C/O 2015
Atlantic Sun
Division: 1
RJ Duhart (Atlantic)
Sun Belt
Division: 1
ALEXIS SPARKMAN (LAKE WORTH)
Region 8
Division: NJCAA I
Tyrese Mapp (Palm Beach Lakes)
The Sun Conference
Division: NAIA II
Yussif Basa-Ama (St Andrew's)
Ivy League
Division: 1

NCAA Division I coaches are permitted to subscribe to this service for Men's and Women's Basketball.
For more information, visit: http://www.ncaa.org/enforcement/basketball-certification/scouting-services.